תינוק בלתי נלאה

לאחר שזוג הורים העניק לבנם את השם המחייב אלאור, על שם החייל היורה מחברון, היה זה עניין של זמן עד שיגיע תורו של שמעון פרס. הורים טריים מהיישוב גינותיים בשרון העניקו לבנם הבכור את שמו של הנשיא התשיעי של מדינת ישראל. "לפי הגזים שיש לו, הוא בהחלט הקים כור אטומי", סיפרו בגאווה

זכה בפרס: האהבה העצומה בה זכה נשיא המדינה לשעבר שמעון פרס אחרי מותו קיבלה השבוע ביטוי נוסף כאשר מוטי וחנית מרגלית, הורים טריים מהיישוב הקהילתי-חצימחוני גינותיים, בחרו להוקיר את זכרו של פרס בדרך מיוחדת: הם העניקו לבנם הבכור את השם המחייב פרס.

"תמיד ידעתי שלבן הראשון שלי אני אתן שם מיוחד, ותמיד גם אהבתי את פרס, עוד מהתקופה של ממשלת הרוטציה", סיפר האב הנרגש. "כשאמרו לנו בבדיקות הראשונות שאולי זו תהיה בת נורא התאכזבתי, כי אין אף פוליטיקאית שאני אוהב, אבל בסקירת האיברים אמרנו לנו שזה בסוף בן, וישר כששמעתי את זה התחלתי לצעוק במרפאה: 'פרס! פרס! פרס!'".

האם ציינה כי חשה בהשפעת השם על בנה כבר בשעות הראשונות שלאחר הלידה. "היו לו גזים מאוד חזקים, ולפי הספר שקראתי זה ממש מוקדם לגילו", היא סיפרה בעיניים לחות מהתרגשות. "האחיות אמרו לי שזה לא תקין שבשלב הזה יהיו לו יציאות כאלה, אבל אני ישר הבנתי שהוא פשוט הקים לעצמו כור גרעיני קטן בבטן כדי שאף אחד אחר לא יתקרב אליו".

אבל פרס הקטן לא הסתפק רק בזה. כאביו הרוחני, גם הוא מחפש כל הזמן דרכים לקירוב לבבות. אמו סיפרה: "אתמול יצאתי איתו לגן משחקים והיו שם שני תינוקות שרבו על איזה צעצוע כזה זרוק וישן. כשהם ראו את פרס הם ישר חילקו את הבובה ביניהם – אחד קיבל את הראש והשני את הרגל. זו הייתה בובה עם רגל אחת בלבד".

אך מעל הלידה המשמחת של הבן הבכור מעיב ענן שחור, משום שאף חבר כנסת ערבי לא טרח להגיע לטקס ברית המילה באולמי אוסלו. "לברית של הילדים שלהם הם מגיעים, לא?" הטיח האב בזעם כבוש. "איך הם מצפים שיהיה שלום אם הם לא עושים לנו את הג'סטה הזאת? חוץ מזה, יצאנו מהאירוע בהפסד כי חלק מהצ'קים חזרו", הוסיף האב.

על אף התקוות הרבות שהם תולים בו, ההורים מודעים גם למטענים שליליים שעלולים להתלוות לשם. "אנחנו רק מקווים שהילד לא יהיה לוזר או חתרן בלתי נלאה", הם מודים. "אבל מה שלא יהיה – אנחנו נאהב אותו בכל מקרה".

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s