אייפונולוגיה (3)

פנים. חדר – שעת דמדומים

גבר בעל מראה מוזנח, בשנות ה-40 לחייו, יושב אל שולחן העבודה כשלגופו גופיית סבא. הוא פותח בהתלהבות קופסה ובה מונח סאמרטפון חדיש ומשוכלל. הגבר מכניס את הסים לטלפון ומפעיל אותו. לאחר מכן הוא בודק את הצלילים ואת עוצמת השמע, ואז מניח אותו לצדו וחוזר לעבוד על המחשב. כל כמה שניות הוא מציץ לעבר המכשיר, מרים אותו ובודק אם קיבל התראה כלשהי. אחרי כמה בדיקות כאלה הוא קם מהכיסא, ואז אנחנו רואים לראשונה שהוא לבוש בתחתוני בוקסר מהוהים. האיש חוזר כעבור כמה שניות עם טלפון אלחוטי ומתקשר לעצמו. הנייד מצלצל בקול רם וברור. הגבר עונה, מצמיד טלפון אחד בכל אוזן ואומר "הלו, הלו, הלו". הגבר מתקשה להסתיר את מפח הנפש, מנתק את השיחה וחוזר לעבוד מול המחשב. שוב הוא בודק כל כמה שניות את הנייד, אבל עדיין אין סימני חיים.

פתאום – צלצול! האיש נרגש בעליל, והוא מכחכח בגרונו לפני שהוא עונה "הלו?". כעבור מספר שניות הוא אומר "תודה, לא מעוניין" ומנתק, כולו אומר אכזבה. הוא חוזר לעבוד מול המחשב, תוך שהוא מציץ מדי פעם הצידה לטלפון. פייד אאוט.

פייד אין לאותה התמונה, אלא שהשעון על קיר מורה שעברו מספר שעות. האיש קם, אורז את הטלפון ויוצא. אנחנו שומעים רק את הדלת הנטרקת, כשהתמונה נשארת נעולה על המחשב. על המסך מופיע מסמך וורד ריק. שוב פייד אאוט.

פייד אין לחצי שעה מאוחר יותר – האיש חוזר עם קופסה אחרת. הוא מוציא את הסמאטרפון החדש מהקופסה, כולו נרגש, מכניס לתוכו את הסים ומפעיל אותו. הוא בודק את הצלצול (הפעם זה צלצול שונה) ומתיישב לעבוד מול המחשב. מדי כמה שניות הוא שולח מבט מאוכזב אל הטלפון – אף אחד לא מתקשר אליו. פייד אאוט סופי בהחלט.

יופי, עוד הודעה מאמא
יופי, עוד הודעה מאמא

אייפונולוגיה (2) | אייפונולוגיה (1)

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s